Co Coordinators

Co-coordinators are elected by the members of the Internet Governance Caucus. In a recent 2019 Coordinators Elections, the following coordinators are announced on 24th September 2019:

  • Bruna Martins dos Santos (Bruna Santos) – for two year term – term expires in Aug 2021
  • Sheetal Kumar – for one year term –┬áterm expires Aug 2020

Here are the full details of the 2019 Coordinator elections

Previous co-coordinators have included: Salanieta Tamanikaiwaimaro, Izumi Aizu, Norbert Bollow, Jeremy Malcolm, Ginger Paque, Ian Peter, Vittoria Bertola, Avri Doria, Jeanette Hoffman, Adam Peake, YJ Park, Paminder Singh, Wolfgang Kleinwachter, Mawaki Chango (term ended 2015) and Deirdre Williams (term ended Jan 2016), Analia Apsis (term ended Jan 2017), Arsene Tungali (term ended Jan 2019), Bruna Martins dos Santos (term ended May 2019).